Jsme přece lidi! Tip festivalu pro děti a dospělé

Takhle povedenou kombinaci loutek, počítačové animace a hraného filmu jsme tu ještě v kategorii nezávislého filmu neměli. A o to je cennější, že se jedná o českého filmaře a tvůrce Jana Míku. Ten, ač toho času student filmové školy, překročil o míle školní zadání a svým velkým autorským i finančním vkladem mu vděčíme za originální nezávislý film, právě v koprodukci s píseckou FAMO .

O čem příběh pojednává? Zajíc je během kruté zimy vystaven mrazu, čelí hladu a nebezpečí ze strany lovců i jiných zvířat. Jednoho dne zjistí, jak pohodlný a bezpečný život mají králíci v králíkárně. A tento kombinovaný snímek vás vezme na zážitkovou jízdu krásnou přírodou a malebným staročeským obydlím, kde se hořko sladký příběh odehrává. Hlavní postavy si zamilujete i díky netradiční minimalistické stylizaci, která však stačí, aby ty správné emoce vyšly na povrch. Dobře loutkám sekundují i lidští herci a dobře vybrané tipy. Absolutorium, včetně loutek, zaslouží opravdu malebná kamera přírody a speciální efekty, které vykreslí opravdu kouzelnou atmosféru. Snímek doporučujeme hlavně pro rodiny s dětmi.

Jan Míka

Absolvent bakalářského studia hrané režie na FAMU v Praze a absolvent magisterského studia vizuálních efektů a klasické animace na FAMO v Písku. Pod značkou Filmofon produkuje krátké filmy, reklamní spoty a promo videa. Cíleně se zaměřuje na výrobu animovaných a kombinovaných filmů. Za své filmy získal několik ocenění na tuzemských i mezinárodních festivalech.

 

Jsme přece lidi

Animovaný, 2016, 17 minut

Režie: Jan Míka
Scénář: Jan Míka
Kamera: Matej Šmelko, Jan Míka, Václav Pavlíček
Hrají: Karel Bělohradský, Barunka Míková, Dorotka Míková

Zajíc je během kruté zimy vystaven mrazu, čelí hladu a nebezpečí ze strany lovců i jiných zvířat. Jednoho dne zjistí, jak pohodlný a bezpečný život mají králíci v králíkárně.

Snímek můžete vidět v rámci festivalu Cinema Open třikrát. V Hradci Králové v sobotu v pásmu pro děti a rodiče od 15 hodin a ve stejný den po slavnostním vyhlášení v bloku od 22:45. V Hořicích titul poběží v pátek od 20:15.

Media