Doprovodný program 2018

Pátek 2.11.

15:00 Prohlídka a exkurze promítací kabiny

Navštivte srdce moderního biografu v čele s digitálním 3D 4K projektorem s výkladem.

16:00 Filmoviště – animační dílna

Dílna animovaného filmu a kresleného fázování pro malé děti.

18:00 Master class střih: Adam Dvořák

Renomovaný střihač úspěšných titulů bude hovořit o střihové struktuře filmu, jaká úskalí musí střihač řešit a na co si dát pozor při natáčení, aby se ve střižně dal materiál správně poskládat.

 

 

 

 

19:00 Film education / Prague film school: Tariq Hager

Američan narozený v Libanonu v Praze založil filmovou školu a je velice otevřený vůči konzervativnímu způsobu výuky. Jak se učí film na Prague Film School? Jak cizinci hledí na českou filmovou tvorbu? K dispozici bude český tlumočník.

 

 

 

20:00 Capoeirista - Když podlehneš kruhu

Filmař Pavel Pljuskov o vzniku dokumentárně hraného seriálu vypráví o lidech, kteří si zamilovali brazilskou náturu a kulturu, podlehli kruhu a nebáli se bojovat. Příběhem provází čtyři trenéři, kteří mu přiblíží brazilskou capoeiru, ale také skrytá tajemství. Film ukazuje vášnivost bojovníků, kteří ochutnali veselý život, ale zakusili i bolest. Součásti budou ukázky z natáčení dokončovaného projektu, který se rodil řadu let.

Ukázka Capoiery

Tanečníci - bojovníci rozvíří publikum před závěrečným filmovým blokem.

 

 

Sobota 3.11.

15:00 Filmoviště - výtvarná dílna

Výtvarná dílna s filmovou tématikou pro malé děti.

15:30 Pohádky pro děti

O vlásek zakletá (hraná pohádka), Veselý cirkus, Uzel na kapesníku, Švec a čert, Pan Prokouk akrobat, Poplach na hradě (animované filmy). Délka 70 min, pro děti od 5 do 10 let.

16:30 Prohlídka a exkurze promítací kabiny

Navštivte srdce moderního biografu v čele s digitálním 3D 4K projektorem s výkladem.

18:00 Master class scénář: Marek Dobeš

Rady, tipy, triky jak se pustit do scénáře, který by rád dospěl realizace, přinese autor scénáře velkofilmu Kájínek a režisér úspěšných nezávislých filmů.

19:00 Master class produkce: Jiří Konečný

Jak se dnes financuje film? Jaké jsou možnosti a úskalí pohovoří producent Jiří Konečný z Endorfilm, jehož poslední snímek slovinského režiséra Olma Omerzu Všechno bude uvádíme na festivalu.

 

20:00 Udílení ceny Vortex

Kdo obdrží cenu Vortex za režii, kameru a scénář a finančí cenu hejtmana Královéhradeckého kraje za nejlepší nezávislý film roku? Cenu předá moderátor za účasti hostů festivalu.

Paleťáci: zábavná improshow Dabing živě!

Nervozitu zkrátí improshow plná smíchu, při které si vezme na paškál různé formy dabování skupina Paleťáci. Bez přípravy a bez scénáře, čistá improvizace.

https://img.csfd.cz/files/images/film/posters/162/733/162733764_84573f.jpg?h180Všechno bude

za účasti producenta filmu

Road movie / Drama / Komedie Česko / Slovinsko / Polsko / Slovensko, 2018, 85 min

Režie: Olmo Omerzu

Scénář: Petr Pýcha

Kamera: Lukáš Milota

Hudba: Šimon Holý, Monika Midriaková, Paweł Szamburski

Hrají: Tomáš Mrvík, Jan František Uher, Eliška Křenková, Lenka Vlasáková, Martin Pechlát, Štěpán Kozub, Zdeněk Mucha

Typický outsider čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku (Eliška Křenková). Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka (Lenka Vlasáková) s policistou (Martin Pechlát) a my spolu s nimi váháme, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od té vyfantazírované.

 

Program festivalu 2018 v PDF ke stažení.

Program Cinema